середа, 14 вересня 2016 р.

Піша проща на Ясну Гору у Гошеві

   
    12 вересня 2016 року віряни села Велика Тур’я здійснили пішу прощу на Ясну Гору у Гошеві. 
     Не вперше організовують священики Долинського деканату УГКЦ піші прощі до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Гошівської. Цьогоріч до Божої справи долучилися і парафіяни храму Покровуи Пресвятої Богородиці с. Велика Тур’я.
     Цього дня кожен паломник, взявши з собою свої переживання, намірення і немочі, перебравши, мов пір’ячко, всі свої негаразди, вдосвіта з великою надією у серці, разом з місцевим парохом о. Миколою, помолившись, вирушили до Гошева.






 

    Залишивши свої повсякденні клопоти вдома і відчуваючи велику потребу в Божому заступництві та опіці Богородиці, кілометр за кілометром долали віряни дорогу до Гошева.
      Під час прощі люди молилися вервиці з різними розважаннями і жертвували їх у різних наміреннях, але передусім за мирне небо над нашою Україною.


      Здолавши нелегку дорогу, прочани взяли участь у Божественній Літургії, прийняли Святу Євхаристію, а також приклонилися перед Гошівською Божою Матір’ю. Кожен – і малий, і старий в цей день всією душею, всім серцем вітали Гошівську Пресвяту Богородицю. 
     Перебуваючи на Ясній горі всі паломники відчували велике душевне піднесення, присутність Божу, умиротворення. Всі розуміли, що це дійсно є місце Боже, де перебуває Небесна Заступниця.
      «Ці миті незабутні, неповторні», «Я дякую Марії, що я сьогодні тут» – чулися голоси серед прочан.
   Пізно ввечері сповнені Божої благодаті, любові і милосердя поверталися прочани до своїх домівок. Проща закінчилась. Щирі очі людей випромінювали віру і сподівання на заступництво і опіку від Богородиці з Ясної Гори. 
     Будьмо певні, що кожному паломнику цей день приніс певну духовну користь, і що своєю молитвою усі зміцнили свою віру.

вівторок, 6 вересня 2016 р.

Вшанування мощей Бл. Йосафати Гордашевської у Великій Тур’ї

      
        З 2 по 10 вересня 2016 року в храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Велика Тур’я для почитання та поклоніння вірян виставлено мощі святої Йосафати Гордашевської.
    Протягом дев’яти днів у сільській святині служаться Святі Літургії на всяке прошення, Акафісти до Пресвятої Богородиці. Всі присутні мають змогу приступити до мощей Блаженної.
     




       Блаженна Мати Йосафата (Михайлина Гордашевська) народилися у Львові 20 листопада 1869 року. Зростала, навчалася і виховувалася в сім’ї, убогій на матеріальні блага, але дуже багатій на духовні й патріотичні цінності. Вона провадила глибоке релігійне життя, змалку плекала християнські чесноти.
     У 1892 році заснувала жіночу чернечу конгрегацію «Сестри-служительки Непорочної Діви Марії». Сестра Йосафата була першою монахинею першого в Україні активного греко-католицького монашого чину, що опирається на богослов’я убогого Христа і провадить харизматичну працю поміж найбільш упослідженими. Тяжко хворіючи на туберкульоз кісток, Преподобна не залишала формування конгрегації, заснувала нові монастирі і численні релігійні установи, одночасно по-материнськи піклувалася про хворих і потребуючих. 

      Вона була непересічною особистістю, понад усе любила Бога, ближнього та свій народ. 
   Блаженна Йосафата – блаженна монахиня Української Греко-Католицької церкви, яка передбачила свою смерть і тіло якої після смерті було віднайдено нетлінним, як і мощі святого Йосафата, перенесено з Відня до Риму. Святість сестри підтвердили численні чуда і надприродні речі, які сталися за посередництвом сестри Йосафати.
    Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії за участі Івана Павла ІІ. Наша Церква щороку вшановує пам’ять преподобної Йосафати Гордашевської 20 листопада.
      Всемилостивий Господь завжди посилає нам людей, які роблять великий вклад у життя світу, цілим своїм життям подають нам добрий християнський приклад любові до Господа та ближнього. Одною з таких і була Блаженна і преподобна Йосафата Гордашевська. 
      Добрі, милосердні діла сестри Йосафати  продовжують жити, її святість немов промовляє до серця кожного, хто прийшов поклонитися до сільської святині святим мощам: "Понад усе любіть Бога і ближнього, будьте свідомими християнами!"